رفتن به مطلب
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

کاربران گرامی با توجه به تغییر هسته انجمن،هرگونه سوال،پیشنهاد و انتقاد خود را درانجمن مطرح کنید یا از طریق تماس با ما ارسال فرمایید

mon0877

سئو چگونه کار می کند؟ ( آموزش سئو سایت )

پست های پیشنهاد شده

رویه‌ی موتورهای جستجو از جمله گوگل، حداقل به طور سالانه در حال تغییر است. تغییر در الگوریتم های گذشته، ایجاد الگوریتم های جدید و حذف بخشی از الگوریتم های قدیمی نمونه ای از رفتارهای موتورهای جستجو به حساب می آیند. اما سئو آمده است تا در برابر این رفتارها واکنش نشان دهد! همه مدیران و سئوکاران به خوبی می دانند، بوسیله سئو می توان ترافیک هر سایت را افزایش داد که در نتیجه منجر به بهبود رتبه خواهد شد.

اما سوال اینجاست که سئو دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟ در این مطلب، از قوانین مربوط به موتورهای جستجو خواهیم گفت و ادغان خواهیم کرد که بهره بردن از روش‌های ترکیبی در سئو، شانس به موفقیت رسیدن را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

دورنمای کلی از سئوی در حال حاضر

همین الان اگر محصولی را در گوگل سرچ کنید، خرید بک لینک دائمی و یا خدماتی که مدنظر دارید را بیابید، خواهید دید که صفحه گوگل از چند تبلیغ و بخش های دیگری تشکیل شده است که برای نمایان شدن نتایج طبیعی می بایست آنها را کنار بزنید. گاهاً پیش می آید که این تبلیغ ها آنقدر زیاد هستند که نیمی از صفحه را باید کنار زد. جالب اینجاست که پس از نتایج طبیعی نیز، مجدداً تبلیغات وجود دارد.
تبلیغات قرار داده شده توسط گوگل آنچنان با موارد جستجو شده بی ربط نیست امّا آنچه که واضح است یکسری از مدیران آن جایگاه‌ها را در قبال پرداخت هزینه دریافت کرده اند که مطمئناً جلوی دید کاربران قرار خواهند گرفت و این احتمال وجود دارد که بازدیدکنندگان بر روی این‌چنین لینک ها کلیک کنند.

دقیقاً به همین خاطر است که در سال 2015 میزان CTR نتایج طبیعی به شدت افت داشته است. ناگفته نماند که اکثر کاربران لینک های تبلیغاتی که شناخته اند و کمتر به سمت آنها می روند.

دستورالعمل های اصلی در چگونگی کار سئو

در این قسمت از مقاله می خواهیم شما را با مقررات مهم سئو آشنا کنیم. این قوانین در حال حاضر توسط سئوکاران و همچنین مدیران سایت جهت بالا بردن رتبه‌ کلمات بکار گرفته می شوند این موارد جز کلی ترین موارد سئو هستند که هر سئو کاری با این موارد کلی آشنایی دارد.

1) لینک سازی

اهمیت ساخت لینک طبیعی در ابتدای سئو وجود داشته است و در حال حاضر نیز لینک سازی از مهم ترین فاکتورهای سئو می باشد. دقت کنید که خرید لینک های فلّه ای هیچ کمکی به شما نخواهد کرد و فقط باید به صورت کاملاً طبیعی و در سایت های مرتبط با موضوع سایت‌تان، اخذ لینک کنید. که بهترین روش لینک سازی به صورت قطع لینک بیلدینگ است به دلیل آن که لینک ها ماندگاری دارند و کیفیت بالایی خواهند داشت.

2) محتوای خوب و کاملاً سئو شده

محتوا همیشه حرف اول را برای گرفتن رتبه خوب در یک کلمه زده است. در محتوا می بایست لینک های مناسب قرار داده شود تا یک محتوا به ایده‌آل ترین حالت خود برسد. اگر می خواهید بک لینک طبیعی کسب کنید، باید در سایت خود محتوای قوی تولید کنید. و اگر رتبه خوبی می خواهید باید محتوای مورد نظرتان، دارای بک لینک شود. مشاهده می کنید که محتوا و لینک به چه صورت در امتداد هم قرار دارند. شاکله‌ی اصلی سئو را می توان به محتوا ربط داد. حال آیا می دانید برای این که محتوا ایده‌آل باشد باید چه نکاتی در آن رعایت شود؟ کماکان با ما همراه باشید.
– استفاده از کلمات کلیدی در محتوا: یک متن خوب دارای کلمات کلیدی به تعداد مورد قبول گوگل است. زمانی که فردی در گوگل عبارتی را جستجو می کند، گوگل همه‌ی سایت ها را مورد بررسی قرار می دهد؛ و هر کدام از سایت ها که در این زمینه بهتر عمل کرده باشند، در نتایج نشان داده می شوند. البته برای پدیدار شدن در نتایج، کلمات کلیدی فقط یکی از پارامترها محسوب می شود. توصیه می کنیم که محتوا از مشتقات کلمه کلیدی نیز استفاده کنید.
– اهمیت عنوان صفحه، تگ ALT، تگ H1: هر یک از این بخش ها کلمات خاصی را در خود جای داده اند، بهتر است که کلمه کلیدی را بهمراه این کلمات در متن بگنجانید.
– اهیمیت آتوریتی برای گوگل: گوگل اعلام کرده است که که تعداد کلمات در یک محتوا کاملاً به موضوع محتوا و هدفش وابسته است. همچنین باید آتوریتی سایت و همینطور تک تک پیج های هدف را نزد گوگل بالا ببرید. با بالا رفتن این اعداد، به اعتبارتان در گوگل افزوده خواهد شد.
نهایتاً قابل ذکر است که می بایست محتوایی کاملاً با کیفیت برای کاربران تولید کرد تا در درجه اول به رفع نیازهای آنها کمک کند. همین که گوگل متوجه شود، در این زمینه موفق عمل کرده اید، سایت‌تان را در اولویت قرار می دهد.

3) تجربه کاربری

اکثر سئوکاران این مورد را مورد توجه قرار نمی دهند! شاید چون کمی دردسرساز است. تجربه کاربری وابسته به خیلی از موارد است که سنجش آن واقعاً دشوار است. پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید سایت را سئو کنید، این مورد را حتما در نظر بگیرید. می خواهیم کمی بیشتر در این مور صحبت کنیم:
– مطمئن شوید که وقتی کاربری یه سایت سر میزند، خیلی سریع سایت را ترک نمی کند. مطمئن شوید که CTR بالاست. همچنین توجه کنید که باید بانس ریت صفحات هم پایین باشد. مواردی که عرض کردیم در گذشته از فاکتورهای بسیار مهم گوگل تلقی می شدند، اما امروزه به طور مستقیم در تفکرات گوگل جای ندارند. اما توصیه می کنیم که حتما آنها را انجام دهید.
– حتماً ساختار سایت‌تان به گونه ای باشند که ربات های گوگل و همینطور کاربران بتوانند به خوبی و بدون هیچ دردسری تمامی صفحات را مشاهده کنند.
– دقت داشته باشید که سرعت بارگزاری سایت نهایتاً 5 ثانیه است. اگر بیشتر از این طول بکشد یک پوئن منفی از گوگل دریافت خواهید کرد. حال می خواهد پلتفرم سایت‌تان هر چه که می خواهد باشد.
در آخر این بخش اضافه کنیم که چون هر چه به جلو می رویم، گوگل به کاربران اهمیت بیشتری می دهد، توصیه می کنیم که به تجربه کاربری حساسیت بیشتری نشان دهید. اگر مباحثی مانند UX را نمی دانید که مربوط به مسیر حرکت مشتریان است، حتما دانش خود را در این زمینه بالا ببرید.

4) سئو سایت در گوشی های همراه

از بروز رسانی هایی که گوگل آنرا به رفتار خود برای همه‌ی سایت ها اضافه کرده است می توان به mobile-first index اشاره کرد. در حال رتبه بندی سایت ها بر اساس این اِلمان انجام می گیرد. همانطور که می دانید 50 درصد از جستجوها توسط موبایل ها انجام می شود و این یعنی کار گوگل برای رتبه بندی سایت ها بر اسا سرچ های انجام شده بر روی موبایل درست بوده است. خب! در اینجا شما بعنوان مدیر سایت موظف هستد که قالب سایت‌تان برای موبایل بهینه و یا اصطلاحاً رسپانسیو کنید. پیشنهاد گوگل هم همین است. در واقع گوگل گفته است:
– محتوای وب سایت خود را برای افرادی که با موبایل هستند را بهینه کنید
– سرعت سایت را برای اینگونه افراد افزایش دهید.
– تجربه کاربری موبایلی را برای سایت خود در نظر بگیرید.
در آخر این بخش نیز توصیه می کنیم که اگر نمی خواهید رتبه سایت تان را از دست بدهید، حتما سایت‌تان را برای دستگاه های مختلف موبایل بهینه کنید.

5) جستجوی صوتی

این موضوع هنوز در هیچ کجای جهان به اندازه ای که انتظار می رود، جا نیوفتاده است. اما اینطور برمی آید که کاربران به آن علاقه دارند. طبق آماری که گوگل آن را منتشر کرده است، حدوداً 20 درصد از جستجوها به صورت صوتی انجام می پذیرد. با این حساب بعنوان یک مدیر سایت می بایست، بفکر جستجوگر صوتی سایت خود نیز باشید. درست است که هنوز این موضوع فراگیر نشده است اما بهینه شدن سایت، می تواند در آینده شانس شما را برای دیده شدن بیشتر در سرچ های صوتی را بیشتر کند.

سئو را امتحان کنید، مخصوصاً به صورت ترکیبی

اگر می خواهید در سئو موفق شوید، می بایست تکنیک های گفته شده را بر روی سایت تان اعمال کنید. اکثراً با آزمون خطا به نتیجه های خوبی رسیده اند. قوانین سئو درس ریاضی نیست که 2 بعلاوه 2 بشود 4. فرمول مشخصی ندارد. برای فهم بهتر سئو، ملزم به اجرای آن هستید.
باید چگونگی ادغام روش های سئو را فرا بگیرید و همچنین رویه انجام آنها را خوب بدانید. این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که هر چیز جدیدی که در خصوص سئو بدست می آورید، باید بلافاصه آن را انجام دهید، چرا که گوگل در هر دوره الگوریتم ها را تغییر می دهد و اگر دست دست کنید، ممکن است فقط وقت خود را تلف کرده باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به قسمت آموزش سئو بروید و مقالات را مطالعه کنید.

در پروسه آزمون و خطای سئو، رقیبان خود را نیز زیر نظر بگیرید، شاید موردی که قصد دارید انجامش دهید، قبلا توسط آنها انجام شده باشد و نتیجه ای خوبی نگرفته باشند.

در آخر

سئو علمی است که همیشه در حال تغییر و تحول بوده و هر سئو کاری باید در آن بروز باشد تا بتواند سایت خود را به خوبی بالا بیاورد بعضی از افراد هستند که سئو را بلد هستند اما تکنیک های قدیمی سئو را بلدند و خودشان را بروز نکردند یا از آموزش های قدیمی بهره بردند که بعد از استفاده سئویی که یاد گرفته اند دلخورند از بالا نیامدن رتبه شان در گوگل که با یاد گیری علم جدید و تکنیک های جدید می توانند به خوبی سایتشان را در گوگل بالا بیاورند.

سئو علم پیچیده ای است که در حال تغییر و تحول است و هر لحظه ممکن است روش هایی که بلد هستید دیگر جواب ندهد. اما بهترین کار مشاهده فعالیت های رقبای اصلی کسب و کارتان با دید وسیع سئو می تواند کمک بزرگی به شما کند.

منبع: وب اکسو

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  تنها استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


-مدیر کل
-مدیر انجمن
-تیم برنامه نویس
-تیم گرافیک
-کاربـر ویـژه
-مدیر آزمایشی
-نویسنده انجمن
-عضو انجمن

×
×
 • جدید...