رفتن به مطلب
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

کاربران گرامی با توجه به تغییر هسته انجمن،هرگونه سوال،پیشنهاد و انتقاد خود را درانجمن مطرح کنید یا از طریق تماس با ما ارسال فرمایید

پست های پیشنهاد شده

iCloud نام سرویس آنلاین ابری اپل است که به شما این اجازه را می دهد تا آیفون، آیپد، آیپاد تاچ، اپل تی وی و همینطور محتویات آیتونز خود را اتوماتیک تر کرده و از آنها لذت بیشتری ببرید.

 

نکته: این مطلب شامل تمام راهنمایی ها و آموزش های لازم جهت استفاده از iCloud است. در صورت اضافه شدن آموزشی جدید، مطلب به روز شده و دوباره در سایت قرار خواهد گرفت.

 

همانطور که از اسم این سرویس پیداست، یک سرویس « ابری » می باشد، به این معنی که مراکز عظیم اطلاعاتی با سرور های فراوان به وجود آمده اند تا شما بتوانید هر جا که خواستید و در هر زمانی که اراده کردید از طریق شبکه های Wi-Fi, 3G و ۴G با آیدیوایسی که در دست دارید به آنها متصل شوید.

با این وجود دیگر نیازی به ذخیره حجم عظیمی از اطلاعات بر روی دستگاه های خود نیستید و خیلی راحت می توانید اطلاعات مورد نظر خود را در این سرویس ابری منتقل کنید تا این سرویس اطلاعات شما را در خود نگه دارد و هر زمان که لازمشان داشتید دوباره در اختیارتان قرار دهد.

همچنین می توانید با استفاده از iCloud عملیات بکاپ گرفتن از آیدیوایس خود را به صورت بی سیم انجام دهید و همه اطلاعات یکی از دستگاه هایتان را به صورت خودکار به دیگر دستگاه هایتان منتقل کنید، پس دیگر نیازی به اتصال آیدیوایس به کامپیوتر نیست.در ضمن بکاپ گرفتن در این سرویس به طور اتوماتیک صورت می گیرد.

عضویت در این سرویس کاملا رایگان است و به محض ورود به آن، شما از ۵ گیگابایت فضای ذخیره رایگان بهره مند می شوید. اگر هم نیاز به فضای بیشتر داشتید می توانید آن را خریداری کنید.

به دلیل این که این سرویس ۵ گیگابایت فضای ذخیره ابری رایگان در اختیارتان می گذارد، به دلیل اینکه سرعت بالایی در انتقال اطلاعات دارد، به دلیل این که از امنیت بالایی برخوردار است و به دلیل این که با آیدیوایس های شما کاملا سازگار است، پس اگر از آیدیوایس ها و دستگاه های اپل استفاده می کنید حتما باید از iCloud هم استفاده کنید.

نصب iCloud بر روی آیدیوایس ها

 

۱- وارد Settings آیدیوایس خود شوید و به قسمت Mail, Contacts and Calendar بروید.

۲- حالا عبارت add account را انتخاب کنید.

۳- در میان گزینه های موجود بر روی صفحه، گزینه iCloud را انتخاب کنید.

۴- حالا با صفحه زیر رو می شوید:

در این قسمت برای ساخت اکانت iCloud خود باید یک Apple ID داشته باشید.

۵- Get a free Apple ID را انتخاب کنید

لازم به دکر است که در این مرحله باید به اینترنت متصل باشید.

۶- در صفحه بعدی محل زندگی و تاریخ تولد خود را وارد کنید و به مرحله بعد بروید.

۷- در این صفحه در ابتدا باید مشخص کنید که آیا می خواهید از یک ایمیلی که از قبل داشتید برای Apple ID استفاده کنید و یا می خواهید یک اکانت iCloud جدید بسازید که چون ما در این آموزش می خواهیم اکانت جدید بسازیم گزینه دوم را انتخاب کردیم. سپس باید اطلاعات لازم را وارد کنید و به مرحله بعد بروید.

۸- در این قسمت هم باید با قوانین iCloud موافقت کنید. فقط کافی است Agree را انتخاب کنید.

۹-حالا باید مشخص کنید که کدام یک از نرم افزار ها با iCloud هماهنگ باشند. بهتر این است که همه گزینه ها را فعال کنید و سپس save را در بالای صفجه انتخاب کنید.

تمام شد. به همین راحتی شما هم یک Apple ID ساختید و هم یک اکانت iCloud.

بکاپ گرفتن در iCloud

 

بکاپ گرفتن عملیاتی است که همه اطلاعات موجود در یکی از آیدیوایس های شما بر روی حافظه iCloud ذخیره می شود تا هر وقت لازمشان داشتید دوباره در دسترستان قرار دهد و همچنین بکاپ گرفتن باعث می شود همه این اطلاعات به دیگر دستگاه های شما نیز منتقل شود، البته در صورتی که این دستگاه ها از یک اکانت iCloud مشترک استفاده کنند.

عملیات بکاپ گیری به صورت اتوماتیک انجام می شود، یعنی هر زمان که شما آیدیوایس خود را شارژ می کنید، در صورتی که آیدیوایس شما به شبکه اینترنت بی سیم دسترسی داشته باشد بکاپ گیری به طور خودکار انجام می شود. بکاپ گیری خودکار در زمان شارژ دستگاه انجام می شود به این دلیل که باتری دستگاه را در زمانی که در شارژ نیست مصرف نکند و به شبکه Wi-Fi نیاز دارد تا بتواند حجم نسبتا زیادی از اطلاعات را منتقل کند. اما می خواهیم بیاموزیم که چطور به صورت غیر اتوماتیک از محتوای آیدیوایس بکاپ بگیریم:

بکاپ گیری غیر اتوماتیک:

اگر می خواهید به هر دلیلی مطمئن شوید که اطلاعات موجود در آیدیوایس شما بکاپ شده و از بین نخواهد رفت باید به صورت غیر اتوماتیک با iCloud از این اطلاعات بکاپ بگیرید. برای اینکار طبق مراحل زیر عمل کنید:

۱- وارد Settings شوید

۲- iCloud را انتخاب کنید

۳- در پایین صفحه Storage and Backup را انتخاب کنید

۴- حالا Back Up Now را انتخاب کنید

بسته به سرعت اینترنت شما، اطلاعات تان بعد از مدتی بکاپ می شود و بعدا می توانید از این بکاپ برای بازیابی اطلاعات آیدیوایس خود استفاده کنید.

حذف بکاپ iCloud

 

شما فقط ۵ گیگابایت فضای رایگان در iCloud دارید. پس ممکن است بخواهید بکاپ های قبلی آیدیوایس خود را پاک کنید، چون هیچ سودی ندارند و فقط حجم حافظه iCloud شما را پر کرده اند. برای حذف بکاپ های قبلی طبق راهنمای زیر عمل کنید:

۱- وارد Settings شوید

۲- iCloud را انتخاب کنید

۳- Storage and Backup را انتخاب کنید

۴- Manage Storage را انتخاب کنید

۵- بکاپ های خود را در اینجا مشاهده می کنید

۶- بکاپی که دیگر به آن نیاز ندارید را انتخاب کنید

۷- Delete Backup را انتخاب کنید

۸- Turn Off and Delete را انتخاب کنید

شما بکاپ مورد نظر را حذف کردید و مقداری از حافظه را نیز خالی کردید که بعدا می توانید با محتوای به روز تر آن را پر کنید.

 

کنترل محتوای بکاپ در iCloud

 

اگر می خواهید یک سری از اطلاعات، مثلا عکس های تان بکاپ گرفته نشود، تنها راه حل این نیست که کل بکاپ را حذف کنید. شما می توانید کنترل کنید که چه چیزهایی بکاپ گرفته شوند. در ادامه این راه را یاد می گیریم:

۱- وارد settings شوید

۲- iCloud را انتخاب کنید

۳- Storage and Backup را انتخاب کنید

۴- Manage Storage را انتخاب کنید

۵- اگر چندین آیدیوایس دارید که با استفاده از یک اکانت بکاپ گرفته شده اند، نام آیدیوایس مورد نظر خود را انتخاب کنید

۶- در اینجا لیستی از نرم افزار هایی که بکاپ گرفته شده اند را می بینید، همه نرم افزار ها در ابتدا مشخص نیستند و اگر می خواهید ادامه لیست را ببینید باید Show All Apps را انتخاب کنید

۷- هر کدام از نرم افزار ها که نمی خواهید بکاپ گرفته شوند را از حالت On به Off تغییر دهید

 

حذف اکانت iCloud:

 

شما می توانید به راحتی یک اکانت iCloud را از روی آیفون، آیپاد تاچ و یا آیپد خود حذف کنید. با این کار تمام اطلاعات این اکانت از آیدیوایس شما حذف خواهد شد، اما این اطلاعات از بین نمی روند و هر زمان که دوباره این اکانت را به آیدیوایس خود اضافه کنید همه اطلاعات آن به آیدیوایس شما منتقل می گردد. برای حذف اکانت iCloud طبق مراحل زیر عمل کنید:

۱- وارد Settings شوید

۲- iCloud را انتخاب کنید

۳- در پایین صفحه Delete Account را انتخاب کنید

۴- Delete را انتخاب کنید

هر زمان که نظرتان عوض شد دوباره می توانید این اکانت را اضافه کنید.

 

کنترل فعال سازی خدمات iCloud

 

اگر به تازگی استفاده از سرویس iCloud را آغاز کردید و می خواهید تعیین کنید که کدام یک از خدمات آن فعال باشد و کدام یک غیر فعال، و یا مدتی هست که از این سرویس استفاده می کنید اما می خواهید تغییراتی در خدمات آن بدهید، می توانید از راهنمای زیر استفاده کنید:

۱- وارد Settings شوید

۲- iCloud را انتخاب کنید

۳- در این صفحه هر کدام از خدمات را که نمی خواهید خاموش کنید و آنهایی که می خواهید را روشن کنید

خاموش کردن خدمات iCloud تمامی اطلاعات ذخیره شده در ارتباط با آن بخش خاص را از روی آیدیوایس شما حذف می کند. اما نگران نباشید، هر زمان که نظرتان عوض شد با روشن کردد مجدد آن بخش از خدمات iCloud، تمامی این اطلاعات به طور خودکار به آیدیوایس شما باز می گردند.

 

دسترسی به حساب iCloud از طریق وب، ویندوز و مک

 

از طریق راهنمایی های زیر می توانید در سیستم عامل های مختلف به حساب iCloud خود دسترسی پیدا کنید. اگر به دنبال استفاده از iCloud در دیگر سیستم عامل ها مثل ویندوز هستید، در این آموزش با دیفوراف همراه باشید.

نحوه دسترسی به حساب iCloud از طریق وب:

شما می توانید از طریق وب سایت iCloud در Mac, Windows, Linux. Unix به سرویس های ایمیل، تقویم، دفترچه تلفن، Find my iPhone/iPod/iPad و همین طور iWork در iCloud دسترسی پیدا کنید:

وب سایت iCloud

 

نحوه دسترسی به حساب iCloud در ویندوز:

علاوه بر وب سایت iCloud، اگر می خواهید در ویندوز بر روی اطلاعات موجود در حساب iCloud خود کنترل بیشتری داشته باشید باید iCloud Control Panel را بر روی ویندوز نصب کنید. برای این کار به ویندوز ویستا سرویس پک ۲ یا ویندوز ۷ نیاز دارید.

دانلود رایگان iCloud Control Panel

 

از راهنمای زیر برای راه اندازی خدمات این نرم افزار استفاده کنید:

۱- روی Start کلیک کنید تا Start Menu اجرا شود

 

۲- به Network and Internet بروید

۳- وارد iCloud شوید

۴- نام کاربری و رمز عبور حساب Apple ID خود را وارد نمایید

۵- خدماتی را که به آن نیاز دارید را فعال کنید

 

شما می توانید خدمات Mail, Contacts, Calendars & Tasks ( Reminders ), Bookmarks و Photo Stream را فعال کنید. پس از فعال سازی همه گزینه ها نرم افزار های زیر می توانند به محتوای iCloud دسترسی پیدا کنند:

 

 • Mail: Outlook 2007, Outlook 2010

 • Contacts: Outlook 2007, Outlook 2010

 • Calendars: Outlook 2007, Outlook 2010

 • Reminders: Outlook 2007, Outlook 2010

 • Notes: Outlook 2007, Outlook 2010

 • Bookmarks: Safari, Internet Explorer

نحوه دسترسی به حساب iCloud در مک:

سرویس iCloud با سیستم عامل شیر ( ۱۰.۷) و شیر کوهی ( ۱۰.۸) هماهنگی دارد. برای استفاده از خدمات این سرویس در مک از راهنمای زیر استفاده کنید:

۱- وارد System Preferences شوید

۲- iCloud را انتخاب کنید

۳- خدماتی را که به آن نیاز دارید را فعال کنید

 

شما می توانید خدمات Mail, Contacts, Calendars, Bookmarks, Photo Stream, Documents in the Cloud, Back to My Mac و Find My Mac را فعال کنید، پس از فعال سازی همه گزینه ها نرم افزار های زیر می توانند به محتوای iCloud دسترسی پیدا کنند:

 

 • Mail: Mail, Outlook for Mac

 • Contacts: Adress Book, Contacts ->Mountain Lion

 • Calendars: iCal, Calendar ->Mountain Lion

 • Bookmarks: Safari

 • Photo Stream: iPhoto, Aperture

 

خرید حافظه بیشتر برای iCloud

 

اگر میزان حافظه رایگان حساب iCloud شما کاملا پر شده و نمی خواهید هیچ بکاپی را حذف کنید، می توانید حافظه بیشتری را خریداری کنید. برای خرید حافظه بیشتر در iCloud از راهنمای زیر استفاده کنید.

۱- Settings را باز کنید

 ۲- iCloud را انتخاب کنید

۳- Storage and Backup را انتخاب کنید

۴- Buy More Storage را انتخاب کنید

۵- طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید: ۱۰ گیگابایت حافظه -> ۲۰ دلار، ۲۰ گیگابایت حافظه -> ۴۰ دلار و ۵۰ گیگابایت حافظه -> ۱– دلار در سال

۶- iTunes Password خود را وارد کنید تا حساب iCloud شما شارژ شود

اگر از تصمیم خود منصرف شدید ۱۵ روز فرصت دارید تا به اپل اطلاع دهید تاخرید شما متوقف شود. اگر از طرح خریداری شده خوشتان آمد تا زمان برقراری طرح، هر سال مبلغ مربوطه از حساب شما کاسته می شود.

کاهش طرح حافظه iCloud

 

اگر به هر دلیلی نظرتان عوض شد و خواستید میزان حافظه iCloud خود را کاهش دهید و یا به همان طرح رایگان ۵ گیگابایتی برگردید می توانید از راهنمای زیر استفاده کنید:

۱- Settings را باز کنید

۲- iCloud را انتخاب کنید

۳- Storage and Backup را انتخاب کنید

۴- Buy More Storageرا انتخاب کنید

۵- Downgrade Option را انتخاب کنید

۶- Apple ID خود را وارد کنید

۷- از میان طرح های موجود، طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید

کاهش طرح حافظه بر روی پرداخت دوره بعدی شما اثر می گذارد، یعنی یکسال بعد از خرید مقدار حافظه اضافه.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آپدیت iOS به روش OTA

 

وقتی یک نسخه جدید از سیستم عامل iOS منتشر می شود، آپدیت آیدیوایس به روش OTA با iCloud بسیار سریعتر و کارآمدتر از روش قدیمی آپدیت از طریق آیتونز است. OTA مخفف Over The Air است و برای انجام امور از این روش، در واقع از iCloud استفاده می شود.

اگر یک آپدیت از iOS برای آیدیوایس شما موجود باشد، پیغامی بر روی صفحه این موضوع را به شما متذکر می شود و یک علامت قرمز رنگ در گوشه آیکون Settings نیز نمایان می شود. البته می توانید خودتان هم این مسئله را بررسی کنید:

۱- Settings را باز کنید

۲- General را انتخاب کنید

۳- Software Update را انتخاب کنید

۴- اگر آپدیتی در میان نباشد، روی صفحه ذکر می شود که آیدیوایس شما از آخرین نسخه سیستم عامل استفاده می کند، در غیر این صورت با اطلاعات کاملی از آخرین نسخه سیستم عامل مواجه می شوید.

۵- Download and Install را انتخاب کنید

۶- بر روی Agree تپ کنید

۷- حالا باید منتظر شوید تا سیستم عامل دانلود شود. در این مرحله باید صبور باشید چون این مرحله کمی طول می کشد. اگر خط دانلود متوقف شد یا به عقب بازگشت نگران نشوید، همه چیز طبیعی است.

۸- دانلود که تمام شد، در پیغامی که نمایان می شود Install را انتخاب کنید

۹- مجددا Agree را انتخاب کنید

۱۰- اپل آپدیت را تایید می کند

تغییر نام آیدیوایس به روش OTA

 

نام آیدیوایس شما همان چیزی است که همه چیز از آیتونز گرفته تا iCloud آیدیوایس شما را به آن نام شناسایی می کنند. داشتن یک نام منحصر بر روی آیدیوایس خود باعث می شود تا آیدیوایس شما به راحتی با دیگر آیدیوایس ها متمایز شود و به آسانی تشخیص داده شود. با ما همراه باشید تا بدانید چطور می توانید به راحتی و از طریق روش OTA نام مناسبی برای آیدیوایس خود انتخاب کنید:

۱- وارد Settings شوید

۲- وارد بخش General شوید

۳- About را انتخاب کنید

۴- Name را انتخاب کنید.

۵- حالا نام دلخواه خود را وارد کنید

۶- بعد از نوشتن نام دلخواه، از روی صفحه کلید Done را انتخاب کنید

از این پس نام آیدیوایس شما به نامی که برایش انتخاب کردید تغییر پیدا کرد.

آموزش نصب و استفاده از iTunes in the Cloud:

با iTunes in the Cloud نرم افزار ها و محصولاتی که شما از iBookstore, App Store و iTunes Store خریداری و دانلود می کنید، به طور اتوماتیک بر روی دیگر آیدیوایس های و کامپیوتر های شما نیز دانلود می شوند و البته امکاناتی دیگر هم دارد که در طول این مطلب همه آنها را خواهید آموخت

 

نصب دانلود های اتوماتیک iTunes in the Cloud

۱- وارد Settings شوید

۲- Store را انتخاب کنید

۳- گزینه های Music, Apps و Books را به حالت فعال تغییر دهید

۴- پسورد حساب iTunes خود را وارد کنید تا اجازه استفاده از این سیستم به شما داده شود

هر حساب کاربری iTunes می تواند حداکثر ۱۰ دستگاه را برای iTunes in the Cloud پشتیبانی کند. این دستگاه ها می تواند شامل آیفون، آیپاد تاچ، آیپد و کامپیوتر های Mac و ویندوز PC باشند.

اگر دستگاه های شما از مرز ۱۰ عدد گذشت نمی توانید با همان حساب کاربری iTunes دستگاه های یازدهم به بعد را تحت پشتیبانی iTunes in the Cloud قرار دهید، مگر آنکه یک یا چند دستگاه را از لیست دستگاه های تحت پشتیبانی iTunes in the Cloud با حساب iTunes مشترک حذف کنید که این را در آموزش های بعدی در دیفوراف آموزش خواهیم داد.

فعال سازی دانلود های اتوماتیک iTunes in the Cloud با ۳G و ۴G

اگر نگران میزان مصرفتان از محدودیت شبکه سلولی مورد استفاده خود نیستید می توانید در زمانی که به شبکه Wi-Fi دسترسی ندارید با شبکه های ۳G یا ۴G از iTunes in the Cloud استفاده کنید:

۱- وارد Settings شوید

۲- Store را انتخاب کنید

۳- Use Cellular Data را روشن کنید

با استفاده از این شبکه شما محدودیتی حجمی برابر با ۵۰ گیگابایت دارید و اطلاعات و محتوای بیش از این حجم تنها با استفاده از شبکه Wi-Fi دانلود می شوند.

فعال سازی دانلود اتوماتیک موضوعات مجلات Newsstand:

اگر مشترک یکی از نشریات در نرم افزار Newsstand شده اید می توانید تعیین کنید که موضوعات جدید به صورت اتوماتیک دانلود شوند:

۱- وارد Settings شوید

۲- Store را انتخاب کنید

۳- دانلود اتوماتیک را برای هر کدام از نشریات که خواستید به حالت روشن تغییر دهید.

دانلود اتوماتیک موضوعات نشریات در Newsstand فقط از طریق شبکه Wi-fi صورت می گیرد.

تغییر اکانت آیتونز به کار گرفته شده در iTunes in the Cloud:

اگر دارای چندین اکانت آیتونز هستید می توانید تعیین کنید که از کدام اکانت شما استفاده شود:

۱- وارد Settings شوید

۲- Store را انتخاب کنید

۳- روی آدرس ایمیلی که هم اکنون به عنوان Apple ID از آن استفاده می شود تپ کنید

۴- Sign Out را انتخاب کنید

۵- Sign In را انتخاب کنید

۶- Use Existing Apple ID را انتخاب کنید

۷- نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری آیتونز مورد نظر خود را وارد کنید

برای پیشگیری از سوءاستفاده های احتمالی شما فقط می توانید هر ۹۰ روز یک بار اکانت iTunes in the Cloud خود را تغییر دهید.

خارج کردن یکی از دستگاه ها از بین دستگاه های تحت پوشش iTunes in the Cloud:

اگر دستگاه های شما در iTunes in the Cloud از مرز ۱۰ تا گذشت یا به هر دلیل دیگری خواستید دستگاه خود را از لیست دستگاه های تحت پوشش حساب iTunes in the Cloud خارج کنید می توانید از آیتونز در Mac یا Windows استفاده کنید:

۱- نرم افزار آیتونز را بر روی مک یا ویندوز خود اجرا کنید

۲- بر روی آدرس ایمیل آیتونز خود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید ( اگر هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید بر روی Log In کلیک کنید )

۳- نام کاربری و رمز عبور حساب آیتونز خود را وارد کنید

۴- بر روی Manage Devices کلیک کنید

۵- برای هر کدام از دستگاه هایی که دیگر نمی خواهید تحت پوشش حساب iTunes in the Cloud شما قرار داشته باشند روی Remove کلیک کنید

دانلود مجدد نرم افزار ها با iCloud:

مدت هاست که اپل اجازه داده شما بتوانید برنامه های پولی که قبلا خریداری کرده اید را بدون پرداخت مجدد پول دانلود کنید. حالا این ویژگی قسمتی از iCloud و iTunes in the Cloud است به این معنی که اگر قبلا نرم افزاری را از اپ استور خریداری کرده اید و حالا به هر دلیلی آن را پاک کرده اید و یا آن را از دست داده اید می توانید دوباره همان نرم افزار را به طور رایگان دانلود کنید.

اگر نام نرم افزار را می دانید:

۱- وارد App Store شوید

۲- Search Tab را در آیفون و آیپاد تاچ انتخاب کنید یا اگر آیپد دارید روی Search Box تپ کنید.

۳- نام نرم افزاری که می خواهید مجددا دانلود کنید را وارد کنید

۴- روی کیبورد Search را انتخاب کنید

۵- در میان نتایج جست و جو نرم افزار مورد نظر را پیدا و انتخاب کنید و سپس Install را انتخاب کنید

نکته: اگر به جای عبارت Install قیمت نرم افزار را دیدید، یعنی باید آن نرم افزار را بخرید. اگر قیمت را دیدید مطمئن شوید که با همان Apple ID که قبلا نرم افزار را با آن خریداری کردید وارد اپ استور شده باشید. اگر باز هم قیمت نرم افزار را دیدید مطمئن شوید که آیا واقعا قبلا آن نرم افزار را خریداری کردید یا خیر.

اگر نام نرم افزار را نمی دانید:

۱- وارد App Store شوید

۲- در آیپد Purchased Tab را انتخاب کنید و در آیفون و آیپاد تاچ در قسمت Updates عبارت Purchased را انتخاب کنید

۳- Not on the iPad/iPhone را انتخاب کنید تا نرم افزار هایی که قبلا خریداری کردید ولی الان روی آیدیوایس شما نصب نیستند را مشاهده کنید

۴- نرم افزار مورد نظر خود را پیدا کنید

۵- روی آیکون دانلود iCloud تپ کنید

۶- در صورت نیاز رمز عبور حساب آیتونز خود را وارد کنید

نرم افزار مورد نظر حالا باید به لیست نرم افزار های شما در Home Screen اضافه شده باشد

دانلود مجدد کتاب ها با iCloud:

مثل نرم افزار های اپ استور، شما می توانید کتاب های iBookstore را هم مجددا دانلود کنید:

۱- وارد نرم افزار iBooks شوید

۲- در گوشه سمت چپ بالای صفحه روی Store تپ کنید

۳- وارد بخش Purchased شوید

۴- کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید

۵- روی آیکون دانلود iCloud تپ کنید

۶- در صورت نیاز رمز عبور حساب آیتونز خود را وارد کنید

کتاب مورد نظر به قفسه کتاب های شما در iBooks اضافه می شود

دانلود مجدد فیلم ها، موزیک ها و نمایش های تلویزیونی آیتونز با iCloud:

دانلود مجدد محتوا از آیتونز کمی پیچیده تر از اپ استور و iBookstore است چون محدودیت های مجوز چنین اجازه ای را به بعضی از کشور ها نمی دهد. در لینک زیر لیست کاملی آمده که نشان می دهد کدام محتوا در کدام منطقه قابل دانلود مجدد است.

iTunes in the Cloud Availability by country

اگر این امکان در کشور شما وجود دارد می توانید بسیار ساده محتوای آیتونز خود را بدون پرداخت پول مجدد بازیابی کنید.

دانلود مجدد نمایش های تلویزیونی آیتونز با iCloud:

هر زمان که فیلم، موزیک یا نمایش تلویزیونی از آیتونز خریداری کردید می توانید هر زمان که خواستید از هر آیفون، آیپاد تاچ یا آیپدی که تحت پوشش اکانت آیتونز شماست مجددا دانلود کنید و برای بار دوم پول آن را نپردازید:

۱- نرم افزار آیتونز را روی آیفون، آیپاد تاچ یا آیپد خود اجرا کنید

۲- وارد قسمت Purchased شوید ( اگر این عبارت را نمی بینید ابتدا وارد بخش More شوید و از آنجا عبارت Purchased را انتخاب کنید )

۳- View را انتخاب کنید

۴- Music, Movies یا TV Shows را انتخاب کنید

۵- گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا آن را مجددا دانلود کنید

می توانید بخش Not on this iPhone/iPad را مشاهده کنید تا راحت تر به محتوای مورد نظر دسترسی پیدا کنید

بعد از دانلود محتوا می توانید آن را یا در نرم افزار Videos و یا Music پیدا کنید.

دانلود مجدد فیلم ها، موزیک ها و نمایش های تلویزیونی بر روی آیتونز در Mac و Windows PC:

اگر کامپیوتر خود را عوض کردید، یک کامپیوتر جدید به کامپیوتر های خود اضافه کردید یا هاردتان خراب شده و محتوای آیتونز خود را از دست داده اید لازم نیست نگران فیلم ها، موزیک ها و نمایش های تلویزیونی خود باشید. شما می توانید هر چند بار که خواستید آنها را دانلود کنید:

۱- نرم افزار iTunes را اجرا کنید

۲- وارد iTunes Store از منوی سمت چپ شوید

۳- در بالای صفحه یکی از گزینه های Music, Movies یا TV Shows را انتخاب کنید

۴- از ستون سمت راست عبارت Purchased را انتخاب کنید

۵- محتوای مورد نظر خود را پیدا و آن را دانلود کنید

می توانید بخش Not on this Computer را مشاهده کنید تا راحت تر به محتوای مورد نظر دسترسی پیدا کنید

بعد از دانلود می توانید محتوای دانلود شده را در یکی از بخش های Movies, Music یا TV Shows در نوار سمت چپ پیدا کنید

راهنمای فعال سازی و استفاده از Photo Stream

Photo Stream یک سرویس بکاپ گیری عکس هاست که مبتنی بر iCloud است. شما کافی است یک عکس را با آیفون، آیپاد تاچ یا آیپد خود بگیرید و هر وقت به شبکه Wi-Fi وصل شدید iCloud این عکس را بر روی سرور های اپل ذخیره می کند و به طور اتوماتیک آنها را به دیگر دستگاه های شما از جمله کامپیوتر های Mac و Windows PC شما منتقل می کند.

در آیفون، آیپاد تاچ و آیپد، iCloud تعداد ۱۰۰۰ عکس، یا عکس های ۳۰ روز را در خود ذخیره می کند. بر روی کامپیتور های Mac یا Windows PC شما iCloud همه عکس ها را ذخیره می کند. Photo Stream همچنین به شما اجازه می دهد عکس ها را بر روی Apple TV هم مشاهده کنید.

آموزش فعال سازی Photo Stream در آیفون، آیپاد تاچ و آیپد:

با Photo Stream هر عکسی که شما با آیفون، آیپاد تاچ یا آیپد خود می گیرید در سرویس ابری iCloud ذخیره می شوند و سپس به همه دستگاه هایی که به اکانت iCloud شما متصل هستند منتقل می شوند. عکس ها فقط زمانی که به شبکه Wi-Fi متصل باشید منتقل می شوند.

۱- وارد Settings شوید

۲- iCloud را انتخاب کنید

۳- Photo Stream را انتخاب کنید

۴- Photo Stream را به حالت فعال تغییر دهید

دسترسی به Photo Stream در آیفون، آیپاد تاچ و آیپد:

پس از اینکه Photo Stream را فعال کردید، می توانید هر عکسی که با هر کدام از آیدیوایس های شما گرفته شده یا در آن ذخیره شده را بر روی همه آیدیوایس های خود مشاهده کنید.

۱- وارد نرم افزار Photos شوید

۲- در پایین صفحه Albums را انتخاب کنید

۳- Photo Stream را انتخاب کنید

Photo Stream تنها زمانی عکس ها را در ذخیره و به دیگر دستگاه ها ارسال می کند که شما به شبکه Wi-Fi متصل باشید. اگر عکس های خود را در Photo Stream نمی بینید مطمئن شوید که به Wi-Fi متصل هستید و سپس کمی منتظر بمانید تا عکس ها ذخیره شده و نمایش داده شوند.

فعال سازی Photo Stream در Apple TV:

Apple TV شما می تواند عکس ها را از روی آیفون، آیپاد تاچ و آیپد Stream کند. بسیار جالب است که بر روی تلویزیون عکس ها را با افراد خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید.

۱- Photo Stream را اجرا کنید

۲- Apple ID خود را تایید کنید یا با یک Apple ID دیگر وارد شوید

۳- مشخص کنید که آیا می خواهید از Photo Stream به عنوان Screen Saver استفاده کنید یا خیر

iCloud شروع به انتقال عکس ها از Photo Stream به Apple TV می کند. با توجه به حجم عکس های Photo Stream و همین طور سرعت اینترنت شما، این عملیات می تواند چند دقیقه طول بکشد.

فعال سازی Photo Stream در Mac:

Photo Stream هم مثل دیگر امکانات و خدمات iCloud با کامپیوتر Mac شما هماهنگ است. شما می توانید هم از طریق iPhoto و هم از Aperture به آن دسترسی پیدا کنید.

۱- iPhoto را اجرا کنید

۲- در نوار سمت چپ و از دسته Recent بر روی Photo Stream کلیک کنید

۳- روی Turn On Photo Stream کلیک کنید

iPhoto شروع به انتقال عکس های Photo Stream شما می کند. با توجه به حجم عکس های Photo Stream و همین طور سرعت اینترنت شما، این عملیات می تواند چند دقیقه طول بکشد.

نرم افزار پیشرفته ویرایش عکس اپل، یعنی Aperature نیز می تواند به Photo Stream دسترسی داشته باشد.

فعال سازی Photo Stream در ویندوز:

اگر شما کامپیوتر Windows PC دارید، شما هم می توانید به وسیله iCloud Control Panel ویژگی Photo Stream را فعال کنید.

۱- iCloud Control Panel را اجرا کنید

 

۲- گزینه Photo Stream را فعال کنید

۳- بر روی Options در کنار Photo Stream کلیک کنید تا تنظیمات آن را به دلخواه خود تغییر دهید

Windows PC شما شروع به انتقال عکس های Photo Stream شما می کند. با توجه به حجم عکس های Photo Stream و همین طور سرعت اینترنت شما، این عملیات می تواند چند دقیقه طول بکشد.

حذف کردن عکس ها از Photo Stream:

اگر می خواهید عکسی در Photo Stream ذخیره نشود می توانید بدون حذف کردن عکس از روی آیدیوایس، آن را از حافظه iCloud حذف کنید.

۱- وارد نرم افزار Photos شوید

۲- در پایین صفحه Albums را انتخاب کنید

۳- Photo Stream را انتخاب کنید

۴- در گوشه سمت راست بالای صفحه آیکون Action را انتخاب کنید

۵- هر عکسی که می خواهید از Photo Stream حذف شود را انتخاب کنید

۶- کلید قرمز رنگ Delete در پایین صفحه را انتخاب کنید

 

۷- Delete Selected Photos را انتخاب کنید تا عکس های انتخاب شده حذف شوند

 

یکبار دیگر تکرار می شود که این کار این عکس ها را فقط از Photo Stream حذف می کند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Join the conversation

You can post now and register later. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


-مدیر کل
-مدیر انجمن
-تیم برنامه نویس
-تیم گرافیک
-کاربـر ویـژه
-مدیر آزمایشی
-نویسنده انجمن
-عضو انجمن

×
×
 • جدید...