خانه / آموزش ویندوز / آموزش تصویری روشن و خاموش شدن کامپیوتر سر ساعت معین

آموزش تصویری روشن و خاموش شدن کامپیوتر سر ساعت معین

آموزش روشن شدن کامپیوتر سر ساعت معین ، اتصال به اینترنت ، دانلود کردن و سپس خاموش شدن

این آموزش رو که در سایت p30world ،توسط آقای حسین عادلی نوشته شده، اینجا میذارم تا کاربران گرامی استفاده کنند.
نرم افزار مورد نیاز رو هم تو ادامه گذاشتم.

۱- بر روی دسکتاپ راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید سپس به سربرگ Screen Saver بروید و بر روی دکمه Power کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده به سربرگ Hibernate بروید و برای Enable Hibernation تیک بگذارید. OK رو بزنید تا این مرحله تموم بشه.

– حالا برید برنامه IDM رو باز کنید و از منوی Downloads گزینه Scheduler رو بزنید و در پنجره باز شده گزینه Main download queue رو که در ستون چپ قرار داره رو بزنید بعد وارد سر برگ Schedule بشین و تنظیمات رو به صورت زیر در بیارین و بعد از زدن Apply بر روی OK کلیک کنید تا کامپیوتر هر روز بعد از اینکه روشن شد سر ساعت ۳ شب شروع به دانلود کنه و ساعت ۷:۴۵ هم کار رو تموم کنه. (اگه شاتل دارین ساعت اول رو ۱:۰۰ و ساعت دوم رو ۷:۰۰ قرار بدین)

– در پنجره اصلی IDM به منوی Downloads برین و بر روی Options کلیک کنید و به سر برگ Dial Up برین و بعد از این که تیک رو گذاشتید اکانت شبانه صبانت رو انتخاب کنید و دوباره خودتون Username و Password رو وارد کنید و برای Save password هم تیک بزارید و دو عدد پایینی رو به ۱۰۰۰ و ۱ تغییر بدین تا کامپیوتر بعد از اینکه به هر دلیلی دیسکانکت شد ۱۰۰۰ بار redial کنه و زمان بین هر redial هم ۱ ثانیه باشه.

۴- بعد از اینکه نرم افزار Auto Power-on & Shut-down رو نسب و رجیستر کردید وارد نرم افزار بشید و در پنجره اصلی برنامه بر روی دکمه NEW کلیک کنید و تنظیمات رو به شکل زیر اعمال کنید و OK رو بزنید تا کلمپیوتر هر روز ساعت ۸ صبح به صورت اتوماتیک خاموش شه (به حالت Hibernate بره).

۵- بعد دوباره در پنجره اصلی برنامه بر روی دکمه NEW کلیک کنید و تنظیمات رو به شکل زیر اعمال کنید و OK رو بزنید تا کلمپیوتر هر شب ساعت ۲:۵۰:۰۰ روشن بشه (این برای اکانت صبانت بود اما اگه شاتل دارین ساعت رو بر روی ۱:۵۰:۰۰ تنظیم کنید)

۶- دوباره در پنجره اصلی برنامه بر روی دکمه NEW کلیک کنید و تنظیمات رو به شکل زیر اعمال کنید و این بار بعد از اینکه برای Launch Program تیک گذاشتید بر روی اون دایره کوچیک کلیک کنید تا پنجره Select Program باز بشه. سپس برنامه IDM رو وارد کنید که آدرس پیش فرض:
C:Program FilesInternet Download ManagerIDMan.exe
است سپس OK رو بزنید تا تموم بشه. با این کار IDM هر روز ساعت ۳ شب اجرا خواهد شد و شروع بع دانلود خواهد کرد.(اگه شاتل دارین ساعت شروع رو باید ۱:۰۰:۰۰ قرار بدین)

۷- این قسمت برای اکانت شبانه صبانت است تا بتونین از ۴۵ دقیقه بین ۷ الی ۷:۴۵ هم استفاده کنید!
دوباره در پنجره اصلی برنامه بر روی دکمه NEW کلیک کنید و تنظیمات رو به شکل زیر اعمال کنید فقط این بار بجای برنامه IDM باید برنامه Autodisconnect رو که قبلا دانلود کردید رو وارد برنامه کنید. اگه اون فایل دانلودی رو در درایو C قرار بدین میتونید در پنجره Select Program آدرس زیر رو وارد کنید:
C:
فقط یادتون باشه زمان رو ۶:۴۰ قرار بدین.

۸- در پنجره اصلی برنامه Auto Power-on & Shut-down بر روی سر برگ Options کلیک کنید و برای Activate یک تیک بگذارید تا کامپیوتر وقتی روشن شد ویندوز در پنجره Welcome نکنه و بتونه اتوماتیک وارد اکانت اصلی بشه.

۹- حالا برگردین به IDM و از طریق دکمه Add URL هر چی که میخواین شب دانلود کنید رو وارد لیست کنید. فقط دقت کنید بعد از این که همه چیز رو وارد لیست کردین باید جلوی اسم هر برنامه در ستون Q آیکون فعال باشه.

۱۰- حالا همه چیز تموم شده فقط مونده هر شب قبل از اینکه برین راحت بخوابین مثل تصویر زیر از منوی Commands گزینه Hibernate رو بزنید تا کامپیوتر از این طریق خاموش بشه و به حالت Hibernate بره.

دانلود فایل مورد نیاز

درباره ی Administrator

همچنین ببینید

دانلود کتاب آچار فرانسه ویندوز ۷

Widows 7 این کتاب نوشته آقای سعید سلامیان در ۲۵۷ صفحه تهیه شده است.به جرئت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *